Neférové seznamky

Některé seznamky se nechovají ke svým uživatelům fér. Buďte tedy při výběru vhodné seznamky obezřetní. Zahraniční seznamky působící v České republice lákají své uživatele na zvýhodněné balíčky prémiového členství. Uživatelé, kteří na tuto lákavou nabídku přistoupí a uhradí členský poplatek platební kartou, pak svého rozhodnutí litují.Těm uživatelům, kteří své členství včas nevypoví, totiž tyto neférové seznamky automaticky prodlouží prémiové členství na další období a strhnou jim z účtu tisícové částky bez jejich vědomí.


Dalším problémem je skutečnost, že výpověď musí být zaslána písemně na sídlo společnosti do Lucemburska a to můžete být pro uživatele bez jazykových znalostí dosti komplikované. Pokud není navíc uveden na seznamce telefonický ani emailový kontakt, je pak řešení takové situace složité.

dTest bojuje proti podvodným seznamkám

Nezisková organizace dTest se nyní začala touto problematikou aktivně zabývat. V současné době vyzývá podvedené uživatele k tomu, aby se přihlásili do kampaně Neférové seznamky a pomohli tak v boji s protiprávním jednáním zahraničních seznamek v České republice. 

O jaké podvodné seznamky se jedná?

dTest nyní shromažďuje stížnosti proti podvodným seznamkám be2, Academic Singles, Singles50, C-Date a NewHoney. Jedná se o seznamky, které provozuje společnost be2 S.à.r.l. a společnost Interdate S.A..

dTest se pokusí podat hromadnou žalobu za poškozené uživatele a vyjednat u výše zmiňovaných seznamek odškodnění za neoprávněné stržení plateb z jejich účtu.

Pokud si teprve seznamku vybíráte, vyhněte se výše zmiňovaným podvodným seznamkám. Pokud jste se již obětí podvodu stali, přidejte se k ostatním podvedeným uživatelům a získejte tak šanci na vrácení neoprávněně stržených peněz.
Nic neriskujte!
Vyberete si jednou z ověřených férových seznamek.