Co napsat v prvních zprávách?

Napsat někomu novému přes internet není až tak jednoduché. Je pochopitelné, pokud máte obavy z negativní reakce nebo z toho, že vám partner neodpoví. Jak tedy prolomit ledy při online konverzaci, jak dotyčného zaujmout a jak získat odpověď na svou zprávu?

Přihlásili jste se do online seznamky a narazili jste na někoho zajímavého? Co napsat? Zde je několik tipů.

Zvolte správný čas

Možná jste noční sova, která tráví noci u notebooku. Bohužel ne všichni tak žijí. Když si chcete začít psát s někým novým, přizpůsobte tomu čas. Pište spíše během dne a v rámci svého volného času. Nejenže si tak usnadníte konverzaci, ale také to o vás něco vypoví. Je to rozhodně lepší, než kdybyste posílali zprávy ve 2 hodiny ráno.

Buďte konkrétní

Když začínáte komunikovat s někým novým, snažte se být konkrétní. Jedině tak bude moci konverzace pokračovat. Na otázku: “Jak se máš?” neodpovídejte jednoduchým “Dobře.” Zkuste být specifičtější a napište například: “Mám se dobře. Dnes jsem se přihlásila na nový taneční kurz“ a podobně. Napište o sobě něco konkrétního. Druhá strana se pak bude mít čeho chytit.

Najděte společný zájem

Pokud jste partnera našli na online seznamce, zřejmě vás něco zaujalo v jeho profilu. Může to být například společný koníček. Společný zájem je skvělý způsob, díky kterému bude konverzace zajímavá pro obě strany.

K odpovědím přidejte otázky

Kdo se ptá, vede konverzaci. Aby komunikace plynula, pokládejte otázky, které ji budou posouvat dál. Pokud se vás partner na něco zeptá, k odpovědi připojte otázku. Například: “Dnes jsem se přihlásila na nový taneční kurz. Tančíš rád? ”

Nebojte se mluvit o sobě

Když komunikujete s někým novým, snažíte se jeden druhého poznat. Nemějte obavy mluvit o sobě a nastínit partnerovi, jakým člověkem jste. Buďte upřímní. Lhát o sobě na internetu je jednoduché, ale při osobním setkání nebo ve vztahu už to fungovat nebude.

Pokud nejste velmi aktivní, nepředstírejte, že každý víkend chodíte po horách nebo jezdíte na kole jen proto, abyste druhou stranu zaujali. Buďte sami sebou.

Nepřemýšlejte nad tím příliš

Pokud se vám někdo líbí, oslovte ho. Napište alespoň krátkou zprávu. Nečekejte a nepřemýšlejte nad tím příliš. Myslete na to, že začít konverzaci s někým novým, není pro nikoho jednoduché. Pokud máte obavy, myslete na to, že v tom nejste sami.